12311 ... SonSon
  1. Dishonored Türkçe Yama Çalışması

ÇEVİRİ DURUMU

%90

PROJE YÖNETİCİSİ

Behlül Kandil

ÇEVİRMENLER

Barış Emre Yılmaz
    Berke Yavuz
    Bilal Karakuş
    Can Ağar
    Ceren Ece Gezek
    Behlül Kandil
    Doğan Yaylak
    Emre Kumaş
    Erdi Eliaçık
    Göktuğ Gürgen
    Kemal H. Murtazaoğlu
    Merve Perister
    Ümit K. Karakuş
    Zafer Çoruh

Merhaba arkadaşlar ben Proje Yöneticisi Behlül Kandil. Malumunuz proje başlayalı bir hayli zaman geçti, bundan ben de memnun değilim. Bunun olmasını en az sizin kadar ben de istemezdim.

Projeye başladığımız sıralar çok yoğun bir dönemdeydik, devam eden birçok çeviri projesi vardı. Hatta ben de Skyrim çevirmeniydim. Ama bir şekilde projeye başladık ve bulabildiğimiz çevirmenleri de dahil ettik. İçlerinden bir çoğu yeni çevirmen ya da çok aktif olmayan kişilerdi, sağ olsunlar bu arkadaşlardan çok emek harcayanlar oldu ama hiç çeviri yapmayanlar da. Bu yüzden yavaş bir çeviri süreci geçirdik, sonradan projeye dahil olan birkaç kişi daha oldu ve neticede bu aşamaya kadar getirdik. Tüm çevirmenlere tekrar teşekkür ederim.

Asıl sorunlar bundan sonra belirdi. Bu sebeplerden en önemli ikisini söylemekle yetineceğim. Birincisi benim şahsi hayatımla ilgili. Erzincan Üniversitesi'ne Okutman olarak atandım, tabi bunun için başvuru - sınav hazırlığı vb. süreçler oldu. Sonuçlar açıklandı ve yeni bir hayat beni bekliyordu. Yaşadığım yer olan Bilecik'ten kalkıp Erzincan'a taşınmam gerekiyordu. Yeni bir ev, yeni bir iş, yeni bir şehir derken uzun bir süre aktif olamadım, kendime yeni bir düzen kurmam gerekmişti.

Gelelim ikinci sebebe. Dishonored bu halde beklerken yeni bir çeviri projesini yönetmem gerekti. Bu ismini şu an açıklayamayacağım oyunun projesini de bu ay tamamladık ve bir süre daha beklemeniz gerekecek. Peki neden önceliği bu oyuna verdim? Çünkü bu resmi bir projeydi. Yeni bir oyun değil, çıkalı birkaç sene oldu ama hepinizin severek oynayacağından eminim. Yakın zamanda gelecek bir güncelleme ile Türkçe olacak, bizler de duyurumuzu yapacağız.

Günümüze gelirsek, artık önümde bir engel kalmadı. Bugünden itibaren Dishonored projesine tekrar dönüyorum. Hala çevirilmemiş kısımlar mevcut, öncelikle onları çevirip daha sonra kontrol ve teste geçeceğim. Umarım sizleri daha fazla bekletmem. Geçen yılın en iyi oyunlarından biri olarak gösterilen Dishonored için biraz daha sabredin!

Mesaj Zamanı: 23 Ekim 2013, 14:34

2. bu konu daha önce açılmadı mı ? neden tekrar aynı konu açıldı şimdi

Mesaj Zamanı: 23 Ekim 2013, 18:02

3. senseman Nickli Üyeden Alıntı: bu konu daha önce açılmadı mı ? neden tekrar aynı konu açıldı şimdi
    Bu konu zaten eski olan konu. Yani değişen bir şey yok. Konuyu açan arkadaş yasaklandığı için konuyu yeniledik.

Mesaj Zamanı: 23 Ekim 2013, 18:11

4. teşekkürler..bizim mesajlar felan da vardı hepsi uçurulmuş demekki

Mesaj Zamanı: 23 Ekim 2013, 18:24

5. senseman Nickli Üyeden Alıntı: teşekkürler..bizim mesajlar felan da vardı hepsi uçurulmuş demekki
    konu çöpe gidince doğal olarak gizlendi gitti mesajlar karanlıkta

Mesaj Zamanı: 23 Ekim 2013, 18:29

6. Konu dışı olacak ama,metro last light listeden kaldırılmış.Acaba paketlemedemi yoksa sorun mu var.

Mesaj Zamanı: 24 Ekim 2013, 14:16

7. ALPOLİC-FR Nickli Üyeden Alıntı: Konu dışı olacak ama,metro last light listeden kaldırılmış.Acaba paketlemedemi yoksa sorun mu var.
    herhalde o konuyuda yasaklanan arkadaş açmış

bu arada şu yüzde 10 da bitse oyuna başlardık ya

Mesaj Zamanı: 24 Ekim 2013, 14:43

8. Çook iyi konu açılmış şimdiden ellerinize sağlık.

Acaba bu türkçe yama Game Of The Year sürümüne uyumlu mu olacak ??

Mesaj Zamanı: 24 Ekim 2013, 17:42

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)